Słowacja

Rozporządzenie nr c 704 Republiki Słowackiej wskazuje, że od 9 listopada do 14 listopada na terenie całego kraju w czasie nocnym obowiązuje godzina policyjną ponadto wprowadzono zakaz swobodnego przemieszczenia z wyjątkiem osób posiadających aktualne, nie starsze niż 72 godziny zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

Zgodnie z punktem A1 ustępem 24 rozporządzenia kierowcy wykonujący transport towarów są zwolnieni z obowiązku posiadania testu jeśli opuszczą terytorium Słowacji w ciągu 48 godzin od wjazdu.

Czechy

Od 9 listopada do odwołania obowiązuje zakaz wjazdu dla cudzoziemców z krajów wysokiego zagrożenia, chyba że wjeżdżający posiadają ważny negatywny test RT-PCR na COVID-19 i wypełnili formularz lokacyjny albo odbyli 14 dniową kwarantannę. Aktualnie Czesi uznają że większość krajów Europy jest w strefie czerwonej


https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy

Ministerstwo Spraw Wewnętrzny Republiki Czeskiej opublikowała, tabelę zawierającą wyjątki, zgodnie z punktem B.2 kierowcy ciężarówek zostali wyłączeni z obowiązku wypełnienia formularza lokacyjnego oraz posiadania zaświadczenia o odbyciu testu na COVID, podkreślono że wyłączenia dotyczą kierowców nie przewoźników.

Kierowca musi posiadać prawo jazdy zawodowe, umowa o pracę certyfikat dla pracownika transportu międzynarodowego – wzór w załączniku.

Powrót do listy aktualności

Facebook