Prawo transportowe | Specjalizacje

Transport to jeden z głównych działów gospodarki krajowej. W połączeniu ze spedycją oraz logistyką należy do branży TSL, pozwalającej na kompleksowe wykonywanie przewozów towarowych oraz osobowych na terenie kraju, oraz w obszarze międzynarodowym. Dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe, jak i liczne regulacje prawne nakładane na tę branżę wymagają zapewnienia przedsiębiorcom profesjonalnej, stałej oraz kompletnej obsługi i pomocy prawnej, która zagwarantuje im bezpieczeństwo prawne oraz pozwoli jeszcze dogłębniej skoncentrować się na rozwijaniu swojej działalności.

Do głównych obszarów działalności i specjalizacji Kancelarii Transportowej LEGALTRANS należy kompleksowe wsparcie i doradztwo prawne z zakresu prawa transportowego. Dysponujemy obszerną wiedzą zarówno z prawa krajowego, jak i niezbędnych w tej dziedzinie regulacji unijnych oraz międzynarodowych. Doskonała znajomość przepisów sprawia, że jesteśmy gotowi pomóc podmiotom specjalizującym się nie tylko w prawie przewozowym, ale również lotniczym, morskim, czy kolejowym.

Naszymi Klientami są zarówno spółki prawa handlowego, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów z branży transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej. Na bieżąco monitorujemy wszelkie wprowadzane w tej dziedzinie zmiany oraz zapoznajemy się z jej problematyką, aby dostarczać naszym Klientom zindywidualizowane metody działania, dopasowane do potrzeb i specyfiki ich przedsiębiorstwa. Przez lata działalności wypracowaliśmy szereg rozwiązań prawnych, pozwalających nam skutecznie reagować na rozmaite zdarzenia oraz zapewniać natychmiastową, rzetelną pomoc w każdym obszarze.

Usługi świadczone przez naszą kancelarię z zakresu prawa transportowego to w szczególności:

  • Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców
  • Sporządzanie oraz analiza merytorycznej prawidłowości zawieranych umów transportowych
  • Zastępstwo procesowe
  • Doradztwo prawne w zakresie bieżącej działalności przedsiębiorstwa oraz wybranych dziedzin prawa przewozowego
  • Sporządzanie audytów
  • Wsparcie i przygotowanie Klienta do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy lub Inspekcji Transportu Drogowego
  • Reprezentacja podczas kontroli drogowych
  • Obsługa roszczeń związanych z transportem

Kancelaria LEGALTRANS ściśle współpracuje również z kancelariami europejskimi, biurami tłumaczeń, rachunkowymi oraz księgowymi, a ponadto dostawcami innowacyjnych systemów telematycznych. Jesteśmy dzięki temu w stanie zaoferować szeroki pakiet usług każdemu z naszych Klientów oraz zapewnić im profesjonalną i natychmiastową pomoc w kraju, oraz za granicą. Najwyższa jakość obsługi, a także staranność i fachowość podejmowanych działań czynią z nas godnego zaufania partnera biznesowego.

Facebook