W dniu 15 czerwca br. w warszawskim hotelu Marriott odbyła się kolejna edycja konferencji transportowej, organizowana przez naszą Kancelarię.

Wyzwania, problemy i zmiany w sektorze TSL wzięte pod lupę po raz kolejny

Czerwcowa konferencja „TRANSPORT & BUSINESS DAY – NAPĘDZAMY POLSKI TRANSPORT” przybrała formę kilku tematycznych debat, w których udział wzięli wybitni eksperci z poszczególnych dziedzin TSL. Jednymi z głównych prelegentów byli m.in.: Pan Janusz Piechociński z Izby Handlowej Polska-Azja, Pan Jacek Piechota z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Pan Rafał Dudkiewicz – były prezydent Wrocławia, a obecnie Prezes Stowarzyszenia „Pracodawcy RP”.

Na wydarzeniu nie zabrakło w dodatku innych specjalistów, takich jak Pan Maciej Wroński z TLP, będący uczestnikiem debaty poświęconej kwestiom pracowniczym, odbudowie Ukrainy i szans, jakie proces ten może stwarzać dla polskich firm z branży TSL, czy Pan Krzysztof Folek z Google – jeden z kilku uczestników panelu dotyczącego roli AI w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw transportowych.
Wydarzenie organizowane przez kancelarię transportową LEGALTRANS uświetniło ponadto wielu innych ekspertów – nie sposób wymienić ich tutaj wszystkich. Zdecydowanie warto jednak wspomnieć jeszcze o kilku z nich. Na szczególną uwagę zasługują bardzo ciekawe tezy postawione przez praktyków transportu, Pana Bartłomieja Weinerta z XPO Polska i Pana Filipa Ziętkowskiego z firmy Faz Drivers. Z gromkimi brawami uczestników spotkała się także wypowiedź Pana Tadeusza Kociuka z Grupy Kociuk na temat szacunku dla pracowników oraz krytyki nowomowy korporacyjnej, podczas której Pan Tadeusz podzielił się z nami swoimi poglądami i bogatym doświadczeniem.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się również o nowej instytucji, wprowadzonej do polskiego obrotu prawnego ustawą, która weszła w życie 22 maja 2023 r., jaką jest Fundacja Rodzinna.
Debatą, która w trakcie naszego spotkania cieszyła się jednak bezapelacyjnie największym zainteresowaniem i wzbudziła w towarzystwie największe emocje, okazała się debata o tematyce „Prąd zamiast diesla – utopia czy realny sposób na dekarbonizację transportu?”, poprowadzona przez redaktora naczelnego Truck & Van Mirosława Gańca.

Wieczorna Gala Menadżerów Transportu

Punktem kulminacyjnym konferencji organizowanej przez zespół LEGALTRANS była wieczorna Gala Menadżerów Transportu, w której udział wzięło około 230 zaproszonych gości! Uroczysty bankiet rozpoczął się wręczaniem nagród „Lwy Transportu” z rąk Pana Jacka Piechoty, Macieja Wrońskiego, Macieja Brońskiego, Magdaleny Michalak, Natalii Janiszewskiej, Rafała Dutkiewicza oraz Krystiana Mielniczuka. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się m.in.: Kulczyk Logistics Sp. z o.o., XPO Polska, PAWTRANS Holding, Natanek Nova, SQR, MAK Ubezpieczenia, Imperium Trucks.

Galę uświetniły także występy artystyczne i muzyczne, które wprawiły uczestników w szampański nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Na scenie mogliśmy oglądać utytułowanego tancerza – Pana Igora Wilczyńskiego oraz zespół muzyczny Ladies of Power, który od pierwszych rytmów porwał gości do tańca. Jedną z atrakcji wieczoru był również występ barmański, który to należałoby jednak porównać bardziej do… występu cyrkowego żonglera. Płonące butelki zdecydowanie wprowadziły wśród widowni dreszczyk emocji! Nic więc dziwnego, że w takiej atmosferze uczestnicy bawili się niemal do białego rana!
Opinie dotyczące konferencji i gali były jednoznaczne – wydarzenie to koniecznie trzeba powtórzyć! Warto wspomnieć także, że zaproszeni goście bardzo chwalili sobie jeszcze jeden aspekt, a mianowicie brak marketingowych prelekcji, którymi to zazwyczaj są naszpikowane tego rodzaju eventy. W związku z tym, że całe spotkanie okazało się ogromnym sukcesem, kancelaria LEGALTRANS zobowiązuje się do tego, że następnym razem zapewni jeszcze większą salę, która zdoła pomieścić jeszcze większą liczbę gości!

Powrót do listy aktualności

Facebook