GPS – Legal Telematics

Do usług świadczonych przez naszą Kancelarię LEGALTRANS należy także profesjonalne i kompleksowe rozliczanie czasu pracy kierowców. Dzięki współpracy z naszym partnerem biznesowym – LEGAL TELEMATICS wykonujemy ewidencję czasu pracy bez konieczności manualnego sczytywania danych z tachografu. Od teraz możemy w jeszcze szerszym zakresie wspomagać naszych Klientów z branży transportowej na każdym obszarze działalności. Doświadczenie naszych pracowników oraz profesjonalne rozwiązania techniczne, jakie stosujemy na co dzień w pracy, sprawiają, że wykonujemy tę usługę na najwyższym możliwym poziomie dokładności.

LEGAL TELEMATICS – wyjątkowa oszczędność czasu przy rozliczaniu kierowców

LEGAL TELEMATICS jest nowoczesnym, pionierskim narzędziem dedykowanym firmom transportowym. Program oferuje rozwiązania mające na celu usprawnienie pracy samych kierowców, jak i osób zarządzających transportem w firmie.

W szczególności pozwala ona zaoszczędzić pracodawcom czas potrzebny na żmudne wyliczanie należności kierowców z tytułu podróży służbowych. Aplikacja znacząco ułatwia ponadto sporządzanie miesięcznej listy płac, uwzględniając przy tym płacę minimalną na terenie państw członkowskich, gdzie taka obowiązuje.

Z aplikacji mogą korzystać zarówno kierowcy pojazdów wyposażonych w tachografy cyfrowe lub analogowe, jak i prowadzący samochody o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej poniżej 3,5 tony.

Jak działa LEGAL TELEMATICS?

LEGAL TELEMATICS działa na podstawie aplikacji zainstalowanej w smartfonie kierowcy, która określa moment rozpoczęcia oraz zakończenia swojej podróży służbowej. Takie dyspozycje mogą być również wydawane bezpośrednio przez wskazanego spedytora/dyspozytora.

Przyjęty model pozwala do minimum ograniczyć możliwość jakichkolwiek pomyłek w rozliczeniach, ponieważ sama aplikacja jest połączona z modułem lokalizacji GPS, wskazującym dokładne położenie kierowcy w czasie rzeczywistym. Dzięki automatycznemu procesowi rejestrowania aktywności każdego z kierowców, w przedsiębiorstwach, w których wdrożyliśmy system Tachobus, udało się nam znacznie ograniczyć pracę osób rozliczających weryfikacje wprowadzonych już danych, z pominięciem czasochłonnego procesu rozliczania każdej z delegacji dzień po dniu.

Warto również dodać, że poszczególne składniki wynagrodzenia oraz kwoty delegacji są dostępne w każdym momencie danego miesiąca i zawierają aktualne dane na chwile ich wygenerowania.

Dlaczego LEGAL TELEMATICS to nieodłączny element współcześnie funkcjonujących przedsiębiorstw z branży TSL?

Wybierając aplikację Tachobus, zyskają Państwo dostęp do rozwiązań takich jak:

 • Automatyczne tworzenie druków podroży służbowych, z uwzględnieniem diet oraz ryczałtów.
 • Automatyczne wykrywanie miejsc przekraczania granicy i noclegów.
 • Automatyczne wskazanie czasu pracy kierowcy w poszczególnych państwach członkowskich.
 • Automatyczne wyliczanie płacy minimalnej w kraju, a także m.in. na terenie Francji, Niemiec, czy Włoch.
 • Monitorowanie kierowcy i jego bieżącej aktywności

LEGAL TELEMATICS przyczynia się do ograniczenia nakładu pracy w wyliczaniu wynagrodzeń oraz prowadzeniu ewidencji czasu pracy kierowców aż o 95%. Wymagane czynności przy korzystaniu z aplikacji polegają  jedynie na samym księgowaniu wynagrodzeń kierowców.

LEGAL TELEMATICS – realne korzyści dla każdego przedsiębiorstwa z branży transportowej

Dzięki aplikacji Klienci otrzymują:

 • Oszczędność czasu nad wypełnianiem i weryfikowaniem złożonej, obligatoryjnej dokumentacji firmowej.
 • Pewność, że wszystkie wyliczenia, które wykonują, są zgodne z rzeczywistością, jak również stoją w zgodzie ze wszelkimi uregulowaniami prawnymi.
 • Gotowe do druku oraz wypełnione faktycznymi danymi druki podróży służbowej.
 • Gotową do druku, miesięczną listę płac kierowcy, uzupełnioną o dane pozyskane z aplikacji, jak również wprowadzone ręcznie informacje, wraz ze wszelkimi wymaganymi wnioskami.
 • Wyliczenie wyrównania w przypadku wykonywania przewozu na terenie państw członkowskich objętych płacą minimalną w sektorze transportowym.
 • Zabezpieczenie swojego przedsiębiorstwa przed roszczeniami pracowniczymi.

Facebook