Jedną z usług oferowanych przez Kancelarię Transportową LEGALTRANS jest profesjonalne i kompleksowe rozliczanie czasu pracy kierowców. Doświadczenie naszych pracowników oraz profesjonalne rozwiązania techniczne jakie stosujemy sprawiają, że wykonujemy tą  usługę na najwyższym możliwym poziomie dokładności. 

Dzięki współpracy z naszym partnerem – TACHOBUS postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o wykonywanie ewidencji czasu pracy – bez konieczności manualnego sczytywania tachografu.

TACHOBUS – czyli jak zaoszczędzić cenny czas przy rozliczaniu kierowców?
Do końca czerwca: lokalizacja pojazdu GRATIS !

 

Aplikacja Tachobus, to nowoczesne narzędzie które pozwala znacznie ograniczyć czas jaki do tej pory musieliśmy przeznaczyć na żmudne wyliczanie należności kierowców z tytułu podróży służbowej oraz sporządzenie miesięcznej listy płac, również z uwzględnieniem płac minimalnych na terenie państw członkowskich, gdzie taka obowiązuje.

Każdy z Klientów, który zdecyduje się na podjęcie współpracy do końca bieżącego miesiąca, otrzyma przez cały okres trwania Umowy bezpłatny moduł lokalizacji kierowców, pozwalający na skuteczne zarządzania całą swoją flotą pojazdów.

Aplikacja działa w oparciu o aplikację zainstalowaną w smartfonie kierowcy, który jedynie określa moment rozpoczęcia oraz zakończenia swojej podróży służbowej jednakże dyspozycje takie mogą być również wydawane bezpośrednio przez wskazanego spedytora/dyspozytora. Taki model pozwala do minimum ograniczyć możliwość jakichkolwiek pomyłek w rozliczeniach, gdyż sama aplikacja połączona jest z modułem lokalizacji GPS, a więc ustalenia dokładnego położenia kierowcy w czasie rzeczywistym. Dzięki automatycznemu procesowi rejestrowania aktywności każdego z kierowców, w przedsiębiorstwach w których od początku bieżącego roku wdrożyliśmy system Tachobus, udało się znacznie ograniczyć pracę osób rozliczających weryfikacji wprowadzonych już danych, z pominięciem czasochłonnego procesu rozliczania każdej z delegacji dzień po dniu. Co niezmiernie ważne, poszczególne składniki wynagrodzenie oraz kwoty delegacji dostępne są dla Przedsiębiorcy w każdym momencie danego miesiąca, i zawierają dane aktualne na chwile ich wygenerowania.
Dlaczego powinniście Państwo zdecydować się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie?

Automatyzacja wszelkich procesów zarządzania w przedsiębiorstwie jest nieodłącznym elementem we współczesnych Świecie, i tak dzięki aplikacji Tachobus zyskujecie Państwo:

– lokalizację kierowców dzięki wbudowanemu modułowi GPS w smartfonie*

– pewność, iż wyliczenia które wykonujecie są zgodne z rzeczywistością, jak również stoją w zgodzie ze wszelkimi uregulowaniami prawnymi

– gotowe do druku oraz wypełnione faktycznymi danymi druki podróży służbowej

– gotową do druku, miesięczną listę płac kierowcy, uzupełnioną o dane pozyskane z aplikacji, jak również wprowadzone ręcznie informację, w raz z wszelkimi wymaganymi wnioskami

– wyliczenie wyrównania w przypadku wykonywania przewozu na terenie państw członkowskich objętych płacą minimalną w sektorze transportowym

* – dla Klientów, którzy podejmą współpracę do końca czerwca br.

Polska branża TSL, pomimo niewątpliwych trudności jakich przysparzają jej coraz to nowe uregulowania dodające kolejne obowiązki i obostrzenia rozwija się niezwykle prężnie, stąd też aplikacja mobilna Tachobus powstała w wyniku zapotrzebowania rynku na specjalistyczne usługi przeznaczone dla sektora transportowego do 3,5 tony, aby usprawnić procesy związane z ewidencjonowaniem czasu pracy kierowców. Wraz w wejściem w życie ustaw wprowadzających płace minimalne w poszczególnych państwach członkowskich pojawił się obowiązek szczegółowego rejestrowania czasu pracy kierowców.  Obowiązki te dotyczą także kierowców prowadzących pojazdy o DMC nie przekraczającej 3,5 tony. Poprzez przygotowanie prezentowanej usługi pragniemy ułatwić zarówno pracę kierowców jak również osób zarządzających transportem w firmie. Aplikacja mobilna Tachobus pozwala na sporządzenie  wymaganej prawem obligatoryjnej dokumentacji, którą należy przedstawić w przypadku kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy, lub też inne służby kontrolne w Unii Europejskiej. Podkreślenia wymaga fakt, iż niniejsza aplikacja pozwala na prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowcy.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie, pozwala na nowoczesne podejście do kwestii rozliczania pracowników oraz osób samo zatrudnionych wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w transporcie drogowym rzeczy. Jesteśmy liderem w zakresie automatycznego rejestrowania aktywności kierowcy, dokumentowania przebiegu podróży służbowej jak również lokalizacji pojazdów. Zespół merytoryczny tworzący oraz stale monitorujący prace aplikacji, składa się wyłącznie ze specjalistów związanych od lat z branżą transportową, a doświadczenie i wiedza poszczególnych specjalistów z zakresu krajowego oraz unijnego prawa pracy przekłada się wprost na wiarygodność i rzetelność danych generowanych przez samą aplikacje, zaś wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych pozwala na wykonywanie wszystkich powyższych zadań w sposób niemalże automatyczny.

Przeprowadzane przez nas badania wykazały iż nakład pracy w wyliczanie wynagrodzeń oraz prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowcy spadł o 95%. Ograniczają się one jedynie do zaksięgowania wynagrodzeń kierowców

Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość branży związanej z transportem to nasze największe atuty, dzięki którym nasz produkt doskonale wpisuje się w oczekiwania Klientów.

Facebook