windows 10 news app live tile not working free apple mac os x 10.6 snow leopard iso free free mcsa windows server 2016 study guide pdf free download free microsoft office professional plus 2010 vs 2013 free sony vegas pro 11 keygen 2018 free

Do usług świadczonych przez naszą Kancelarię LEGALTRANS należy także profesjonalne i kompleksowe rozliczanie czasu pracy kierowców. Dzięki współpracy z naszym partnerem biznesowym – LEGAL TELEMATICS wykonujemy ewidencję czasu pracy bez konieczności manualnego sczytywania danych z tachografu. Od teraz możemy w jeszcze szerszym zakresie wspomagać naszych Klientów z branży transportowej na każdym obszarze działalności. Doświadczenie naszych pracowników oraz profesjonalne rozwiązania techniczne, jakie stosujemy na co dzień w pracy, sprawiają, że wykonujemy tę usługę na najwyższym możliwym poziomie dokładności.

LEGAL TELEMATICS – wyjątkowa oszczędność czasu przy rozliczaniu kierowców

LEGAL TELEMATICS jest nowoczesnym, pionierskim narzędziem dedykowanym firmom transportowym. Program oferuje rozwiązania mające na celu usprawnienie pracy samych kierowców, jak i osób zarządzających transportem w firmie.

W szczególności pozwala ona zaoszczędzić pracodawcom czas potrzebny na żmudne wyliczanie należności kierowców z tytułu podróży służbowych. Aplikacja znacząco ułatwia ponadto sporządzanie miesięcznej listy płac, uwzględniając przy tym płacę minimalną na terenie państw członkowskich, gdzie taka obowiązuje.

Z aplikacji mogą korzystać zarówno kierowcy pojazdów wyposażonych w tachografy cyfrowe lub analogowe, jak i prowadzący samochody o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej poniżej 3,5 tony.

Jak działa LEGAL TELEMATICS?

LEGAL TELEMATICS działa na podstawie aplikacji zainstalowanej w smartfonie kierowcy, która określa moment rozpoczęcia oraz zakończenia swojej podróży służbowej. Takie dyspozycje mogą być również wydawane bezpośrednio przez wskazanego spedytora/dyspozytora.

Przyjęty model pozwala do minimum ograniczyć możliwość jakichkolwiek pomyłek w rozliczeniach, ponieważ sama aplikacja jest połączona z modułem lokalizacji GPS, wskazującym dokładne położenie kierowcy w czasie rzeczywistym. Dzięki automatycznemu procesowi rejestrowania aktywności każdego z kierowców, w przedsiębiorstwach, w których wdrożyliśmy system Tachobus, udało się nam znacznie ograniczyć pracę osób rozliczających weryfikacje wprowadzonych już danych, z pominięciem czasochłonnego procesu rozliczania każdej z delegacji dzień po dniu.

Warto również dodać, że poszczególne składniki wynagrodzenia oraz kwoty delegacji są dostępne w każdym momencie danego miesiąca i zawierają aktualne dane na chwile ich wygenerowania.

Dlaczego LEGAL TELEMATICS to nieodłączny element współcześnie funkcjonujących przedsiębiorstw z branży TSL?

Wybierając aplikację Tachobus, zyskają Państwo dostęp do rozwiązań takich jak:

 • Automatyczne tworzenie druków podroży służbowych, z uwzględnieniem diet oraz ryczałtów.
 • Automatyczne wykrywanie miejsc przekraczania granicy i noclegów.
 • Automatyczne wskazanie czasu pracy kierowcy w poszczególnych państwach członkowskich.
 • Automatyczne wyliczanie płacy minimalnej w kraju, a także m.in. na terenie Francji, Niemiec, czy Włoch.
 • Monitorowanie kierowcy i jego bieżącej aktywności

LEGAL TELEMATICS przyczynia się do ograniczenia nakładu pracy w wyliczaniu wynagrodzeń oraz prowadzeniu ewidencji czasu pracy kierowców aż o 95%. Wymagane czynności przy korzystaniu z aplikacji polegają  jedynie na samym księgowaniu wynagrodzeń kierowców.

LEGAL TELEMATICS – realne korzyści dla każdego przedsiębiorstwa z branży transportowej

Dzięki aplikacji Klienci otrzymują:

 • Oszczędność czasu nad wypełnianiem i weryfikowaniem złożonej, obligatoryjnej dokumentacji firmowej.
 • Pewność, że wszystkie wyliczenia, które wykonują, są zgodne z rzeczywistością, jak również stoją w zgodzie ze wszelkimi uregulowaniami prawnymi.
 • Gotowe do druku oraz wypełnione faktycznymi danymi druki podróży służbowej.
 • Gotową do druku, miesięczną listę płac kierowcy, uzupełnioną o dane pozyskane z aplikacji, jak również wprowadzone ręcznie informacje, wraz ze wszelkimi wymaganymi wnioskami.
 • Wyliczenie wyrównania w przypadku wykonywania przewozu na terenie państw członkowskich objętych płacą minimalną w sektorze transportowym.
 • Zabezpieczenie swojego przedsiębiorstwa przed roszczeniami pracowniczymi.

Facebook