01 lipca 2021 roku viaToll przestanie działać, zostanie zastąpiony nowoczesnym system e-Toll. Działanie, starego systemu było oparte na komunikacji między urządzeniem w kabinie pojazdu a czytnikiem znajdującym się  przy drodze. Nowy system będzie w pełni oparty na systemie GPS. Administratorem systemu będzie Krajowa Administracja Skarbowa a wszystkie  czynności związane z systemem będzie można dokonać online za pośrednictwem portalu, który zostanie uruchomiony w maju 2021 roku.

E-TOLL celem pobierania opłat będzie wykorzystywał aplikację zainstalowaną na teflonie komórkowym kierowcy, urządzenie pokładowe „box”, które będzie do nabycia w sieciach dystrybucji, lub wbudowany system GPS. System będzie rejestrował położenie pojazdu co 5 sekund a następnie zebrane dane będą przekazywane do KAS co 60 sekund.

Przejście użytkowników między systemami nie powinno sprawić trudności, tym bardziej, że nowy system nie wymaga zawarcia umowy jedynie dokonania rejestracji w systemie, jednak przypominamy, że kara za brak opłaty za przejazd pojazdu ciężarowego wynosi około 1500,00 zł.

Powrót do listy aktualności

Facebook